Stambule startavo pasaulio jaunių (U17) imtynių čempionatas

Stambule šiandien startuoja pasaulio imtynių jaunių (U17) čempionatas. Lietuvą atstovauja trys imtynių atstovai.

31/07/23  •  285 - peržiūros

Kovinis sportas
VideoSportas avatar

Šiandien Stambule startavo pasaulio imtynių jaunių (U17) čempionatas. Į Turkijos sostinę išvyko bene kukliausia pastarųjų laikų mūsų šalies imtynių delegacija – klasikai Eimantas Andriuška (60 kg) ir Minijus Leonavičius (71 kg) bei moterų imtynių atstovė Paulina Pavilionytė (61 kg).

Čempionatas prasidės graikų-romėnų imtynininkų dvikovomis. Mūsų klasikai ant imtynių kilimo žengs antradienį, o P.Pavilionytė varžysis ketvirtadienį. Mūsų šalies jaunieji laisvūnai šiame čempionate nedalyvaus.

Pirmosios kovos:

GR – 60 kg kval. Eimantas ANDRIUŠKA – Mingiian GORIAEV

GR – 71 kg kval. Minijus LEONAVIČIUS – Lars MATT (AUT)

Jaunių amžiaus grupės atletai ir atletės pasaulio čempionatuose pasiekimais kol kas nelepino – nuo Nepriklausomybės atkūrimo iškovoti du medaliai.  Vaikinai pasaulio čempionatuose varžosi nuo 1992 metų. Vienintelį medalį yra iškovojęs Paulius Galkinas. Klaipėdietis lygiai prieš dešimtmetį Zrenjanine (Serbija) svoryje iki 63 kilogramų suklupo tik finalinėje imtyje ir iškovojo čempionato sidabrą.

Lietuvos imtynininkės pasaulio jaunių čempionate debiutavo 2016-ais metais Tbilisyje. Pirmasis startas merginoms susiklostė itin sėkmingai – visos panelės pateko tarp aštuonių pajėgiausių planetos imtynininkių. Gruzijos sostinėje bronzos medaliu pasipuošė Kamilė Gaučaitė (70 kg), Auksė Rutkauskaitė (65 kg) užėmė penktą vietą, o Kornelija Zaicevaitė (60 kg) liko aštunta.

Lietuvos imtynių federacijos informacija.