Per plauką nuo medalo: E. Matakas pasirodė Pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionate!

Neįgaliųjų plaukimo čempionatas, vykstantis Mančesteryje, atnešė Edgarui Matakaui ketvirtą vietą. Lietuvis per 0.27 sekundės pritrūko iki trečiosios vietos 50 metrų laisvojo stiliaus rungtyje...

01/08/23  •  280 - peržiūros

Vandens sportas
Deividas avatar

Edgaras Matakas pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionate Mančesteryje savo rungtyje užėmė ketvirtąją vietą ir tik per plauką praleido galimybę būti apdovanotam. Ramūno Leono auklėtiniui trūko vos 0.27 sekundės iki trečiosios vietos 50 metrų laisvojo stiliaus rungtyje.
E. Matakas, kuris konkuruoja S11 klasėje, kurioje dalyvauja visiškai nematantys sportininkai, finišavo ketvirtas, nuplaukęs nuotolį per 26.36 sekundes. Pasaulio čempiono titulą apgynė olandas Rogieras Dorsmanas (25.89 sek.), antrąją vietą užėmė japonas Keiichis Kimura (26.05 sek.), o trečiąją - kinas Dongdongas Hua (26.09 sek.).
„Skaudu truputį, kad likau su tuo „mediniu“ medaliu. Pagrindinis skausmas kyla dėl to, kad nepavyko parodyti geresnio laiko, bet esu to laikotarpio, kai galiu demonstruoti tokį laiką, koks šiandien buvo“, – po pasirodymo 50 metrų laisvojo stiliaus finale sakė E. Matakas.
Edgaras Matakas čempionate Mančesteryje dar turi dvi rungtis. Trečiadienį jis startuos 100 metrų krūtine rungtyje, o penktadienį - 100 metrų laisvu stiliumi rungties varžybose.
E. Matakas šioje karjeroje jau iškovojęs keturis medalius. 2017 metais, tada dar treniruojamas Ditos Kareckienės ir Pauliaus Stankevičiaus, jis pelnė auksą ir bronzą Mexikoje. Tuo tarpu 2022 m. planetos pirmenybėse Portugalijoje, treniruojant R. Leonui, Matakas padidino savo medalių kolekciją sidabro ir bronzos medaliais.
Be to, E. Matako apdovanojimų lentynoje puikuojasi 2021 m. Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalis ir trys Europos čempionato aukso medaliai, tais pačiais metais iškovoti Portugalijoje.
Lietuvai Mančesteryje taip pat atstovauja Gabrielė Čepavičiūtė. Rasos Mažutaitienės treniruojama plaukikė pirmadienį liko per vieną poziciją nuo S6 klasės 100 metrų plaukimo nugara rungties finalo – užėmė devintą vietą.