Pasaulinio kerlingo turo etape Taline – Lietuvos duetų akistatos su elitinėmis komandomis

Du Lietuvos duetai varžėsi savaitgalį Taline pasibaigusiame pasaulinio kerlingo turo (WCT) mišrių dvejetų turnyre „Tallinn Masters Mixed Doubles“.

22/02/23  •  304 Views

Other
Jokūbas  avatar

Abi Lietuvos poros pajėgiame turnyre iškovojo po dvi pergales ir galutinėje rikiuotėje pateko į dešimtuką. Akvilei ir Konstantinui Rykovams atiteko aštunta pozicija, o Pauliui Rymeikiui ir Mintautei Jurkutei – dešimta tarp 18 komandų.

Rykovų duetas B grupėje užėmė trečiąją vietą. Jie 9:4 nugalėjo estus Olevą ir Dariją Gudovskius, vėliau mūsiškiams buvo įskaityta techninė pergalė 1:0 prieš Italijos porą, o trečiajame susitikime lietuviai 2:7 nusileido austrams Hannah Augustin ir Martinui Reicheliui.

Ketvirtose rungtynėse Konstantinas ir Akvilė Rykovai 5:3 pranoko estus Triin Madison ir Karlą Kuknerį, o paskutiniame mače 2:11 neatsilaikė prieš buvusius pasaulio čempionus, olimpiečius šveicarus Martiną Riosą ir Jenny Perret. Estai T. Madison ir K. Kukneris dėl papildomų rodiklių aplenkė lietuvius ir, užėmę antrą vietą, pateko į ketvirtfinalį.

„Į turnyrus Taline kiekvienais metais susirenka ypač stiprios komandos, o kadangi mes turime ribotas pasiruošimo galimybes, nesitikėjome tokio gero rezultato. Labai džiaugiamės aštunta vieta“, – mintimis dalinosi A. Rykovė.

Lietuvos atstovai prisipažino, kad labiausiai įsiminė pergalė prieš Estijos vicečempionus T. Madison ir K. Kuknerį, kurie treniruojasi šioje Talino kerlingo arenoje.

„Sužaidėme kokybiškai tiek iš taktinės, tiek iš techninės pusės, – teigė A. Rykovė. – Apskritai džiugu matyti, kad komandos iš Lietuvos su kiekvienu tarptautiniu turnyru yra vis arčiau stipriausių Europos komandų.“

Netoli ketvirtfinalio buvo ir A grupėje kovoję P. Rymeikis ir M. Jurkutė. Jie 4:7 nusileido olandams Wouteriui Gosgensui ir Vanessai Tonoli, 12:3 nugalėjo estus Marteną Padamą ir Cathy Vahi, 4:13 pralaimėjo stipriausiai Estijos porai Harriui Lill ir Marie Turmann, 8:10 turėjo pripažinti suomių Pasvo Kuosmanen ir Bonnie Nilhamn pranašumą bei 9:3 palaužė 11-ą vietą pasaulio reitinge užimančius šveicarus Jonasą Weissą ir Lea Huppi.

P. Rymeikis pastebi, kad visos trys komandos, kurioms buvo nusileista, vėliau pateko tarp keturių stipriausių turnyro komandų.

„Turnyrą vertiname gerai, bet suprantame, kad galėjo būti ir geriau – ko gero, idealus atvejis žiūrint į ateitį. Prieš turnyrą buvo sunku įvertini, kuri grupė yra stipriausia, bet turnyrui pasibaigus, faktai kalba už save – tarp keturių stipriausių turnyro komandų net trys buvo iš mūsų grupės, o tie trys mūsų pralaimėjimai iš penkių buvo būtent prieš šias komandas“, – kalbėjo P. Rymeikis.

Labiausiai jam įsiminė pergalė paskutinėse rungtynėse prieš šveicarus J. Weissą ir L. Huppi. Pastarieji dar visai neseniai laimėjo WCT turnyrą Lodzėje (Lenkija).

„Gruodį po apylygės kovos jiems pralaimėjome turnyre Gioteburge (Švedija), bet tuomet nebuvome geriausios savo formos, nes partnerei buvo pasireiškę gripo simptomai. Šįkart žaidėme atsipalaidavę, nieko nesitikėdami ir su šiek tiek sėkmės įtikinamai juos įveikėme. Pergalės prieš tokias komandas nuteikia optimistiškai“, – pabrėžė P. Rymeikis.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad pagal „t-shot“ metimus, kurie nulemia, kas pirmojo kėlinuko metu turės paskutinio akmens privalumą, P. Rymeikio ir M. Jurkutės komanda pasiekė trečią geriausią rezultatą tarp 18 komandų. Beje, prieš metus analogiškame turnyre Taline jie buvo paskutiniai – 18-i.

„Tallinn Masters Mixed Double“ turnyre triumfavo norvegai Martine Ronning ir Mathiasass Braendenas, finale 9:8 nugalėję estus H. Lillą ir M. Turmann.

Daugiau informacijos: curling.lt