Lietuvos jaunučių čempionate daugiausiai aukso medalių iškovojo Biržų boksininkai

Baigėsi birželio 7-10 dienomis Panevėžyje vykęs Lietuvos jaunučių bokso čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas šalies boksininkų.

12/06/23  •  215 - peržiūros

Kovinis sportas
Žymantas  avatar

Iš viso Lietuvos jaunučių bokso čempionate pirštines surėmė 131 dalyvis – 108 vaikinai ir 23 merginos. Sportininkai vyrai varžėsi devyniolikoje svorio kategorijų. Tuo metu boksininkės moterys – devyniose svorio kategorijose.

Lietuvos jaunučių čempionėmis tapo vilnietės Gabija Palivonaitė (svorio kategorija iki 51 kg) ir Jelizaveta Kogodovskaja (iki 54 kg), marijampolietė Aida Buria (iki 60 kg), boksininkė iš Vilniaus rajono Aurelija Krasadomska (iki 63 kg), kaunietė Miglė Griškonytė (iki 67 kg) ir marijampolietė Goda Aleksandravičiūtė (iki 70 kg).

Aukso medaliais be konkurencijos pasidabino trys merginos – Maja Gelžinytė (iki 36 kg) iš Šiaulių, Marija Apet (iki 45 kg) iš Kauno rajono ir Merija Vaidilauskaitė (iki 48 kg) iš Tauragės.

Tarp vyrų geriausiai pasirodė ir Lietuvos čempionais tapo biržietis Domas Luiza (iki 34 kg), Rokas Jankūnas (iki 36 kg) iš Kauno rajono, biržietis Vakaris Kiseliūnas (iki 38 kg), vilnietis Vitas Bytautas (iki 40 kg), alytiškis Jogaila Davidavičius (iki 42 kg), biržietis Karolis Jakubonis (iki 44 kg), pasvalietis Justas Bačianskas (iki 46 kg), biržietis Oskaras Radzevičius (iki 48 kg), palangiškis Nojus Naumcevas (iki 50 kg) ir kaunietis Arnas Zabukas (iki 52 kg).

Auksinius apdovanojimus taip pat iškovojo pasvalietis Nedas Gaigalas (iki 54 kg), palangiškis Kristupas Tamašauskas (iki 57 kg), panevėžiečiai Tomas Klyvis (iki 60 kg) ir Titas Jareckas (iki 63 kg), biržiečiai Gustas Pukėnas (iki 66 kg) ir Emilis Kavaliūnas (iki 70 kg), kaunietis Žygimantas Dičpetris (iki 75 kg), vilnietis Dilonas Samantovičius (iki 80 kg) bei kaunietis Gerardas Šimkonis (iki 90 kg).

Pirmąją vietą čempionato medalių rikiuotėje užėmė biržiečiai, iškovoję daugiausiai auksinių apdovanojimų – 6 aukso ir 1 sidabro medalį.

Nors ir Kauno, ir Vilniaus boksininkai iškovojo po 17 medalių, antrąją vietą užėmė pastarieji – vilniečiai pelnė 4 aukso, 5 sidabro ir 8 bronzos apdovanojimus, o kauniečiai tenkinosi 4 aukso, 3 sidabro ir 10 bronzos medalių.

„Džiugina šiame čempionate dalyvavusių jaunučių grupės boksininkų skaičius. Tikimės, kad jei visos politinės aplinkybės leis, Lietuvos čempionai turės galimybę atstovauti šaliai Europos moksleivių čempionate, kuris rugpjūtį vyks Slovėnijoje“, – teigė Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.