Keturiems lengvaatlečiams LTOK įteikti Europos žaidynių medaliai

Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) keturiems lengvaatlečiams buvo įteikti Lenkijoje vykusių Europos žaidynių medaliai.

20/07/23  •  164 - peržiūros

Gimnastika
Žymantas  avatar

Apdovanojimus sportininkams simboliškai įteikė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Žaidynių metu vykusio Europos lengvosios atletikos komandų čempionato antroje pagal pajėgumą pakopoje Lietuvos rinktinė iškovojo trečiąją vietą ir kelialapį į elitinę pakopą. Jau pasibaigus varžyboms paaiškėjo, kad net keturi lengvaatlečiai iškovojo ir asmeninius medalius.

Sidabrą laimėjo ieties metikas Edis Matusevičius, bronzos medalius – bėgikės Gabija Galvydytė (1500 m bėgimas) ir Greta Karinauskaitė (3000 m kliūtinis bėgimas) bei disko metikas Andrius Gudžius.

Kadangi asmeniniai rezultatai paaiškėjo tik pasibaigus pirmosios lygos varžyboms, lengvaatlečių medaliai buvo perduoti LTOK.

„Skirtingai nei kitus Europos žaidynių medalininkus, jus šie apdovanojimai pasiekia gerokai vėliau, tačiau nuo to jų vertė nemažėja. Europos žaidynės – reikšmingas žemyno sportui ir olimpiniam judėjimui renginys, kuriame dalyvavo geriausi sportininkai, todėl man garbė jums perduoti šiuos apdovanojimus“, – sakė Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Europos žaidynėse ji medalius teikė net kelių rungčių nugalėtojams, tarp kurių – moterų breiko varžybų finalininkėms ir bronzą iškovojusiai Dominikai Banevič.

Iš viso Lietuvos sportininkai Europos žaidynėse iškovojo 8 medalius. Renginyje varžėsi per 7 tūkst. sportininkų iš 48 valstybių.