Europos žaidynėse – dar trys Lietuvos lengvaatlečių medaliai

Lietuvos taupyklėje Europos žaidynėse – jau visų spalvų medaliai.

26/06/23  •  263 - peržiūros

Lengvoji atletika
Deividas avatar

Šiandien, pasibaigus Europos lengvosios atletikos komandų čempionato pirmos lygos varžyboms Chožuve, paaiškėjo, kad dar net tris apdovanojimus – vieną sidabro ir du bronzos – iškovojo lengvaatlečiai.

Sidabrą laimėjo po 2 metų pertraukos į varžybas sugrįžęs ieties metikas Edis Matusevičius, bronzą – bėgikės Gabija Galvydytė ir Greta Karinauskaitė.

Lietuvos rinktinė į Europos žaidynių programą įtrauktame Europos komandų čempionate varžėsi antrojo pagal pajėgumą pakopoje – antros lygos kovos vyko birželio 20-22 d. Tomis pat dienos vyko ir trečiosios lygos kovos. Bet tik pasibaigus, pirmos – elitinės lygos – varžyboms paaiškėjo galutinės visų rungčių rikiuotės.

E.Matusevičius, ketvirtadienį numetęs ietį 84 m 22 cm, laimėjo antrosios lygos varžybas. O pirmoje lygoje geresnį rezultatą pasiekė tik vokietis Julianas Weberis (86 m 26 cm). Bronzos medalį laimėjo taip pat antroje lygoje kovojęs ukrainietis Arturas Felfneris (82 m 24 cm).

G.Galvydytei Europos žaidynių bronzą 1500 m bėgime užtikrino asmeninis rekordas – 4 min. 9,48 sek. Auksą iškovojo rumunė Claudia Mihaela Bobocea (4 min. 8,68 sek.), sidabrą – Liuksemburgo atstovė Vera Hoffmann (4 min. 8,78 sek.). Visi jos lenktyniavo antrojoje lygoje.

3000 m kliūtiniame bėgime bronzą laimėjo antrą geriausią karjeros rezultatą pasiekusi G.Karinauskaitė – 9 min. 28,48 sek. Auksas atiteko trečiojoje lygoje startavusiai albanei Luizai Gegai (9 min. 17,31 sek.), sidabras – slovėnei Marušai Mišmaš Zrimšek (9 min. 23,41 sek.) iš antrosios lygos.

Iš viso Lietuvos lengvaatlečiai Lietuvos medalių sąskaitą papildė keturiais medaliais – vakar paaiškėjo, kad bronzą laimėjo Andrius Gudžius.

Be to, žaidynių čempionais tapo kanojininkas Henrikas Žustautas ir moterų 3×3 krepšinio rinktinė.

Su dviem aukso, vienu sidabro ir trimis bronzos apdovanojimais Lietuva žengia medalių lentelės 20 vietoje.

Daugiau apdovanojimų mūsų šalies sportininkai buvo iškovoję tik pirmose Europos žaidynėse 2015 m. Baku, kur laimėjo du aukso, vieną sidabro ir keturis bronzos medalius.

Daugiau skaitykite: ltok.lt