Istorinis lengvaatlečių triumfas – Lietuvos rinktinė iškovojo kelialapį į stipriausią lygą

Ketvirtadienį Lenkijoje finišavo kartu su Europos žaidynėmis rengiamos Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato antrosios lygos varžybos. s..

23/06/23  •  209 - peržiūros

Lengvoji atletika
Deividas avatar

Fantastiškai pasirodę Lietuvos lengvaatlečiai po paskutinės dienos pakilo į trečiąją vietą ir iškovojo kelialapį į aukščiausią pirmą lygą. Teisę varžytis su stipriausiomis Europos komandomis lietuviai iškovojo pirmą sykį istorijoje.

Lenkijoje pirmas tris vietas antros lygos čempionate užėmė Vengrija (456,5 tšk.), Ukraina (435,5 tšk.) ir Lietuva (372,5 tšk.). Šios trys šalys ir pelnė vietas pirmoje lygoje.

Ketvirti likę slovėnai nuo lietuvių atsiliko vos 0,5 taško.

Paskutinę dieną pergalę Lietuvai iškovojo ieties metikas Edis Matusevičius, antrąsias vietas užėmė bėgikai Greta Karinauskaitė ir Gediminas Truskauskas, trečiąsias pozicijas pelnė bėgikė Gabija Galvydytė ir šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė.

Lietuvių rezultatai ketvirtadienį:

Moterys

200 m. 11. Lukrecija Sabaitytė 23.71/1.0

1500 m. 3. Gabija Galvydytė 4:09.48 (asmeninis rekordas, šeštas rezultatas Lietuvoje per visą istoriją, geriausias Lietuvos sezono rezultatas)

3000 m kl. 2. Greta Karinauskaitė 9:28.48

Aukštis. 4. Airinė Palšytė 1.91 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)

Tolis. 3. Jogailė Petrokaitė 6.60/0.3 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)

Ietis. 6. Liveta Jasiūnaitė 57.46.

Vyrai

200 m. 2.Gediminas Truskauskas 20.60/-1.0 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)

5000 m. 10.Giedrius Valinčius 14:13.93

Aukštis. 5-6.Juozas Baikštys 2.15

Rutulys. 11.Šarūnas Banevičius 16.93

Ietis. 1.Edis Matusevičius 84.22 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)

Mišri 4×400 m est. 4.Lietuva (Lukas Sutkus, Ema Sarafinaitė, Tomas Keršulis, Modesta Justė Morauskaitė) 3:15.95 (Lietuvos rekordas).

Daugiau skaitykite: Sportas24.lt, lengvoji.lt