Griškonis ir Asadauskaitė Romoje siekė, kad sportininkų balsas būtų išgirstas

Lietuvos sportininkų atstovai dalyvavo Europos sportininkų forume

08/11/23  •  115 - peržiūros

Komandinis sportas
VideoSportas avatar

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Sportininkų komisijos pirmininkas olimpinis vicečempionas Mindaugas Griškonis ir Europos olimpinių komitetų (EOK) Sportininkų komisijos narė olimpinių aukso ir sidabro medalių laimėtoja Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė lapkričio 6-7 dienomis dalyvavo Romoje (Italija) vykusiame septintajame Europos sportininkų forume.

Šis forumas suteikia platformą Sportininkų komisijoms iš įvairių Europos valstybių ne tik susitikus diskutuoti svarbiais olimpinio judėjimo klausimais, bet ir išklausyti atletų nuomonės aktualiomis temomis.

Šįkart forume dalyvavo daugiau nei 100 sportininkų iš 40 Europos šalių. Pirmąją dieną jie diskutavo apie Olimpinio solidarumo lėšų paskirstymą bei galimybes sportininkams jomis naudotis, tarpusavyje dalijosi savo šalių Sportininkų komisijų gerosiomis patirtimis ir turėjo progą apsilankyti Romos olimpiniame stadione.

Antroje dienos forume didžiausias dėmesys buvo skirtas būsimų dvejų olimpinių žaidynių – 2024 m. vasaros Paryžiuje ir 2026 m. žiemos Milane-Kortinoje – pristatymui.

Lietuvos sportininkų atstovai forume akcentavo, kad sportininkų balsas turėtų būti išgirstas, kad jie neliktų nuošalyje, kai yra priimami svarbūs sprendimai.

„Kartu su Laura Lietuvoje jau ne vienerius metus dirbame, kad sportininkų balsas būtų išgirstas. Deja, tenka pripažinti, kad progresas šiuo klausimu vyksta lėtai ir dažnai sportininkų vis dar nesiklausoma.

Mano, kaip LTOK sportininkų komisijos pirmininko tikslas – skatinti sportininkus aktyviai išsakyti savo nuomonę ir reikalauti, kad ji būtų išgirsta. Todėl tokiuose renginiuose naudojuosi proga pasisemti patirties iš užsienio kolegų ir gerąją praktiką pritaikyti Lietuvoje“, – sakė M. Griškonis.

Forumo metu Romoje taip pat buvo išrinkti nauji EOK Sportininkų komisijos nariai.

0 Komentarai
Komentarų nėra

Susiję straipsniai