Vengrijoje – Andriaus Gudžiaus sidabras bei olimpinis normatyvas, Mykolas Alekna liko ketvirtas

Antradienį Sekešfehervare (Vengrija) vyko WA auksinės varžybos – „Gyulai Istvan Memorial“. Jose savo jėgas išbandė du geriausi Lietuvos disko metikai – Andrius Gudžius ir Mykolas Alekna.....

19/07/23  •  174 - peržiūros

Lengvoji atletika
Žymantas  avatar

Šįkart geriau pasirodė A. Gudžius, užėmęs antrąją vietą. M. Alekna tenkinosi ketvirta pozicija.

A. Gudžius sėkmingiausiu – antruoju – bandymu diską numetė 67 m 66 cm ir įvykdė Paryžiaus olimpinių žaidynių normatyvą (67 m 20 cm). Tai taip pat yra geriausias jo sezono rezultatas.

Pirmuoju mėginimu A. Gudžius diską numetė 64 m 55 cm, trečiuoju – 67 m 64 cm, ketvirtuoju – 65 m 58 cm, šeštuoju – 66 m 38 cm. Penktas metimas buvo nesėkmingas.

Geriausias M. Aleknos rezultatas – 67 m 21 cm. Toks rezultatas užfiksuotas trečiu metimu.

Šeštadienį Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionu tapęs M. Alekna pirmuoju bandymu įrankį numetė 60 m 15 cm, antruoju – 66 m 72 cm, šeštuoju – 60 m 94 cm. Ketvirtas ir penktas metimai buvo neįskaityti.

Varžybose nugalėjo olimpinis čempionas švedas Danielis Stahlis (68 m 98 cm). Tik trečias liko sezono lyderis, pasaulio čempionas slovėnas Krištjanas Čehas (67 m 60 cm).

Pirmadienį Marselyje (Prancūzija) „Meeting d’Athletisme de Marseille“ varžybose, turinčiose bronzinį statusą, dalyvavo Gabija Galvydytė. 800 m bėgime ji užėmė penktą vietą (2 min. 1,95 sek.).