Rinktinės futbolininkai – apie įvartį nuo kampinio vėliavėlės, dar vieną nesėkmę ir meistriškumo trūkumą

Spalis 13, 2025 - 01:00
 0
Rinktinės futbolininkai – apie įvartį nuo kampinio vėliavėlės, dar vieną nesėkmę ir meistriškumo trūkumą
Justas Lasickas (Elvio Žaldario nuotr.)

Edgaro Jankausko vadovaujami Lietuvos futbolininkai vėl metė garbingą iššūkį gerokai aukščiau FIFA reitinge esančiam varžovui, tačiau dar kartą liko tuščiomis. Po nesėkmės prieš Lenkijos futbolininkus mūsiškiai vėl bandė ieškoti pozityvo, tačiau pripažino, jog pralaimėjimų kartėlis pamažu darosi vis sunkesnis.

Sekmadienio vakarą lietuviai prieš Roberto Lewandowskio vedamus lenkus krito 0:2 ir likus paskutinėms rungtynėms su Nyderlandais rizikuoja užfiksuoti tik antrą atvejį po nepriklausomybės atgavimo, kai pasaulio čempionato atranka gali būti užbaigta nepasiekus nė vienos pergalės.

Kaip ir pirmajame tarpusavio mače Varšuvoje, Jankausko kariauna lenkams mažai kuo nusileido, tačiau pralaimėjimą lėmė kelios apmaudžios klaidos – pirmajame kėlinyje įvartis praleistas tiesiogiai po kampinio, o antrasis krito baudos aikštelės prieigose paslydus Gvidui Gineičiui.

„Vėl pralaimėjimas. Kovą davėme, žaidimas nebuvo blogas. Galbūt tas pirmas įvartis kažkiek išderino. Rimtų momentų prie jų vartų nepasiūlėme. Noriu padėkoti visiems susirinkusiems sirgaliams. Nors pergalių nedovanojame, ateina palaikyti net ir sekmadienio vakarą.

Tas pirmas įvartis… Įspūdingas padavimas. Aš laukiau smūgio iš žmonių krūvos, bet niekas nelietė ir taip įkrito įvartis“, – aiškindamas pirmojo lenkų įvarčio situaciją, kalbėjo rinktinės vartininkas Tomas Švedkauskas.

Po vieno rinktinių lango pertraukos Lietuvos marškinėlius vėl užsivilkęs Fiodoras Černychas teigė, jog mūsiškiams sekmadienį labiausiai trūko greitesnių sprendimų paskutiniame aikštės trečdalyje.

„Buvo neblogos rungtynės. Aišku, gaila, kad pralaimėjome. Turėjome priėjimų prie vartų, žaidimas buvo neblogas, tačiau paskutinėje fazėje pritrūko aštrumo. Bet negaliu pasakyti, kad žaidėme blogai.

Kažką turėjome daryti greičiau, greičiau atlikti perdavimus ar išvesti puolėjus. Atrodė, kad viską darėme šiek tiek per lėtai. Bet manau, kad šiandien žaidėme dar geriau nei Lenkijoje, nors rungtyniavome prieš rinktinę, kurios futbolininkai žaidžia elitiniame lygyje. Manau, kad taip sužaisti prieš tokią rinktinę nėra blogai.“

Rinktinės kapitonas teigė, jog užsivilkti nacionalinės komandos marškinėlius visada smagu net ir po triženklio rungtynių skaičiaus joje.

„Sulaukęs kvietimo, visada džiaugiuosi kaip mažas vaikas. Net ir žinodamas, jog esu geroje formoje ir kad mane tikrai iškvies, gavęs kvietimą vis tiek džiaugiuosi.“

Šešerius metus Lenkijos klubuose praleidęs „Kauno Žalgirio“ puolėjas teigė po interviu ketinantis į lietuvių rūbinę pakviesti didžiausią varžovų žvaigždę Robertą Lewandowskį.

Robertas Lewandowskis. BNS nuotr.
Robertas Lewandowskis. BNS nuotr.

„Esu žaidęs su kokiais penkiais lenkų žaidėjais. Pažiūrėjus į tai, kokiuose klubuose jie dabar žaidžia, užplūsta malonūs prisiminimai. Bet aikštėje draugų nėra. Po rungtynių jau galima apsikeisti marškinėliais, pasikalbėti, kas buvo anksčiau. Vis tiek turiu daug malonių prisiminimų, ten buvo praleisti šešeri metai.

Praeitą kartą po rungtynių jie pakvietė mane į rūbinę, gal dabar aš pakviesiu pasikalbėti kokį Lewandowskį“, – šyptelėjo kapitonas.

Savo ruožtu Kroatijos klubui „Rijeka“ atstovaujantis krašto gynėjas Justas Lasickas teigė, kad lietuviams trūksta individualaus meistriškumo paskutiniame aikštės trečdalyje.

„Jau daug rungtynių iš eilės peršasi panašios mintys. Lyg ir yra daug gerų dalykų, bet rezultato – ne. Jeigu žiūrėsime tik į patį rezultatą, paveikslas vėl bus niūrus, bet manau, kad stadione žmonėms suteikėme ir nemažai gerų emocijų.

Žaidimo planas buvo vykdomas gerai, bet galiausiai reikia individualaus meistriškumo, reikia išspręsti tam tikras situacijas patiems. Treneriai gali paruošti planą iki trečios zonos. Tai šiandien veikė, bet galiausiai patys turime priimti daugiau atsakomybės. Aš irgi turiu būti geresnis, mušti įvarčius ir kurti progas.

Šiek tiek apmaudu. Žaidimo planas veikė, bet paskutiniame trečdalyje viską lemia individualus meistriškumas, o jo mums šiek tiek trūksta.

Ką žinau, negalime laimėti, bet galime atiduoti širdį. Manau, kad žiūrovai ir Vyčio tribūna tai mato“, – kalbėjo Lasickas.

The post Rinktinės futbolininkai – apie įvartį nuo kampinio vėliavėlės, dar vieną nesėkmę ir meistriškumo trūkumą first appeared on O, Sportas!.

Kokia jūsų reakcija?

Patinka Patinka 0
Nepatinka Nepatinka 0
Meilė Meilė 0
Juokingas Juokingas 0
Pyksta Pyksta 0
Liūdna Liūdna 0
Vau Vau 0