Prasidėjo pasiruošimas Europos vyrų krepšinio čempionatui: „Visos Lietuvos rinktinės turi kovoti dėl medalių“

Liepa 14, 2025 - 18:00
 0
Prasidėjo pasiruošimas Europos vyrų krepšinio čempionatui: „Visos Lietuvos rinktinės turi kovoti dėl medalių“
FOTO: LTU.basketball

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė susirinko į pirmąją treniruočių stovyklą Druskininkuose. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pradeda pasiruošimą rugpjūčio 27–rugsėjo 14 d. vyksiančiam Europos krepšinio čempionatui.

Kalbėdamas apie tikslus Senojo žemyno čempionate, rinktinės treneris R. Kurtinaitis nevyniojo žodžių į vatą:

„Rinktinės planus žinote ir jie nesikeičia. Turime tikslą patekti į ketveriukę ir kovoti dėl medalių. Yra logiška kelti sau tokius tikslus. Gal ne man apie tai kalbėti, bet mano manymu, visos Lietuvos rinktinės turi kovoti dėl medalių. Sportininko gyvenimą aš matau būtent tokį.“

Į pirmąją treniruočių stovyklą atvyko 15 krepšininkų. Stovykloje yra ir Jonas Valančiūnas. Tiesa, kol kas krepšininkas dėl NBA taisyklių apribojimų sportuos individualiai.

„Mano nuostata yra tokia – kas yra geresnis, tas važiuoja į čempionatą ir žaidžia. Gal išskirtinį statusą turi Jonas Valančiūnas, kuris žaidžia daug metų ir yra mūsų vedlys. Šiuo metu jis yra NBA žaidėjas  ir palaiko sportinę formą individualiai. Jis yra subrendęs žaidėjas ir žino, ko jam reikia. Planuojame, kad Europos čempionate žaisime dviem penketais. Vienas penketas su Jonu, o kitas penketas – be Jono. Tikrai bus momentų, kai J. Valančiūno penkete nebus ir tą penketą aš matau kaip lengvesnį, greitesnį, mobilesnį, kuriame galime visi keistis ginamaisiais, kitaip pulti ir gintis“, – savo rinktinės viziją dalinosi R. Kurtinaitis.

 Tituluotas strategas taip pat buvo paklaustas, ką mano apie Roko Jokubaičio žaidimą, kuriam numatytas pagrindinio įžaidėjo vaidmuo:

„Rokas yra praėjęs labai gerą Šarūno Jasikevičiaus mokyklą. Jis yra labai disciplinuotas žaidėjas, dabar jau praėjęs ir Tel Avivo „Maccabi“ mokyklą, kur jam buvo suteiktos teisės kūrybai. Vizija įžaidėjų grandyje tokia, kad turėsime vieną kūrėją ir du žaidėjus, kurie daugiau yra išpildytojai.“

Treneris taip pat akcentavo savo krepšinio filosofiją, kurioje dominuoja „2×2“ žaidimas.

„Mano stilius visos trenerio karjeros metu yra „2×2“ žaidimas, todėl man svarbu, kad aukštaūgis mokėtų staigiai leistis po krepšiu. Pažiūrėsime, kaip mūsų aukštaūagiai pasiruošimo metu konkuruos vieni su kitais“, – kalbėjo R. Kurtinaitis.  

Lietuvos rinktinės vyr. treneris taip pat užsiminė, kad čempionate planuoja naudoti 8–10 žaidėjų rotaciją.

„Turnyras yra gana dėkingas atgaunant jėgas. Poilsis išdėstytas logiškai ir žaidžiant tokiu ritmu galima žaisti su 8–10 žaidėjų. Aišku, rotacija priklausys nuo priešininko, situacijos, bet nenorėčiau sakyti, kad žaisime visi dvylika. Bet kokiu atveju, manau, kad visos komandos jau suprato, kad talento jau neužtenka – reikia įdėti daug darbo pasiruošimo metu. Mūsų vizija – tikslingas žaidimas išnaudojant kiekvieno žaidėjo stiprybes“, – užbaigė treneris.

Lietuviai rungsis Europos čempionato B grupėje ir pirmajame etape Tamperėje (Suomija) kausis su Didžiosios Britanijos, Juodkalnijos, Vokietijos, Suomijos ir Švedijos krepšininkais.

Į kitą etapą pateks keturios stipriausios grupės rinktinės.

Lietuvos rinktinės kandidatai: Rokas Jokubaitis, Arnas Velička, Kristupas Žemaitis, Mantas Rubštavičius, Margiris Normantas, Ignas Sargiūnas, Deividas Sirvydis, Ignas Brazdeikis (sveiksta po operacijos), Gytis Radzevičius, Rokas Giedraitis, Tadas Sedekerskis, Eimantas Bendžius, Laurynas Birutis, Ąžuolas Tubelis,  Marekas Blaževičius, Jonas Valančiūnas.

The post Prasidėjo pasiruošimas Europos vyrų krepšinio čempionatui: „Visos Lietuvos rinktinės turi kovoti dėl medalių“ first appeared on Sportas24.

Kokia jūsų reakcija?

Patinka Patinka 0
Nepatinka Nepatinka 0
Meilė Meilė 0
Juokingas Juokingas 0
Pyksta Pyksta 0
Liūdna Liūdna 0
Vau Vau 0