Jasikevičiaus nežavi NBA atėjimas į Europą: „Negalime prarasti paskutinių tikro krepšinio likučių“

Geriausias Europos treneris Šarūnas Jasikevičius neigiamai atsiliepė apie NBA norą naujo turnyro pavidalu ateiti į Europos krepšinį.
Stambulo „Fenerbahče“ strategas pokalbyje su „Eurohoops“ pasisakė ir apie Željko Obradovičiaus bei Ettore Messinos pasitraukimus, su nostalgija prisiminė etapus Atėnų „Panathinaikos“ bei Tel Avivo „Maccabi“ komandose.
„Man pasisekė, nes buvau tokioje organizacijoje kaip „Panathinaikos“ ir turėjau tokį trenerį, kaip Željko, kuris supranta, kad vienas svarbiausių dalykų puolime yra turėti kuo daugiau žaidimo organizatorių.
Turėjau tai ir Tel Avivo „Maccabi“, kur buvo daug žaidėjų, galinčių kurti taškus. Nikola Vujčičius buvo žaidimo organizatorius vidurio puolėjo pozicijoje, jis priiminėjo sprendimus. Tai daro krepšinį smagiu ir stengiamės to mokyti savo auklėtinius kiekvieną dieną. Bet jei mano komanda turi daug izoliacinį krepšinį mėgstančių žaidėjų, aš negaliu su jais žaisti kaip PAO 2009 metais. Aš turiu prisitaikyti prie jų.“
Šaras taip pat sukritikavo vienos iš pagrindinių statistikos kategorijų skaičiavimo kriterijų bei apgailestavo dėl pasikeitusio krepšinio suvokimo.
„Dabartiniame krepšinyje akcentuojami skaičiai, daug dėmesio skiriama metimams. Turime kvailą naudingumo skaičiavimo sistemą. Gauni 3 balus, jei pataikai tritaškį, tačiau tik 1 balą, atlikęs rezultatyvų perdavimą. Tai viena absurdiškiausių man matytų sistemų.
Nebėra to gatvės krepšinio, to 3 prieš 3 su draugais, kuomet visi atlieka beprotiškus perdavimus ir kiekvieną įtraukia į žaidimą. Dabar viskas yra sistemiška. Gyvename savanaudiškoje visuomenėse ir dėl to yra apmaudu.“
Jasikevičius įsitikinęs, kad nei Obradovičius, nei Messina su amžiumi netapo prastesniais krepšinio specialistais, o jų pasitraukimai iš komandų tiesiog parodo trenerių pozicijos trapumą.
„Jie išliko viršūnėje 30 metų nes nuolat tobulėjo. Željko ir Ettore su laiku ir patirtimi netapo kvailesni. Jie nuolat rodė gebėjimą prisitaikyti. Kai nelaimi, naratyvas yra iš anksto aiškus – visi sako, kad esi per senas. Bet tai nėra tiesa. Jie tai darė pastaruosius 30 metų. Viskas yra labai paprasta. Laimėk ir visi nutils. Jei du iš geriausių trenerių Europos krepšinio istorijoje praranda savo darbus ar nusprendžia pasitraukti, tai įsivaizduokite, kokie yra likusių trenerių situacija.“
Kalbėdamas apie būsimą NBA turnyrą Europoje, Jasikevičius pabrėžė visiškai skirtingus požiūrius į kiekvienų rungtynių svarbą ir tai, jog atėjūnams nerūpi pats krepšinis, kuris tėra matomas kaip verslas.
„Krepšinis Europoje yra daug geresnis nei mes galvojame. Jis gerėja kiekvienais metais. Auga fanų bazės, auga žiniasklaidos susidomėjimas, bet kažkokiu būdu NBA gali lengvai ateiti, nors jiems visai nerūpi, kas darosi Europoje. Jiems tai tėra dar vienas verslo modelis.
Europos krepšinyje kiekviena diena yra mūšis. Fanai po pralaimėjimų grįžta namo nusivylę. Kaip treneris, po pralaimėjimų aš noriu tik užsirakinti namuose. O NBA yra tiesiog galvojama apie kitas rungtynes. Čia mes turime paskutinius tikro krepšinio likučius ir tikiuosi to neprarasime. Ir nesvarbu, kokia finansiškai pajėgi yra NBA“
The post Jasikevičiaus nežavi NBA atėjimas į Europą: „Negalime prarasti paskutinių tikro krepšinio likučių“ first appeared on O, Sportas!.
Kokia jūsų reakcija?
Patinka
0
Nepatinka
0
Meilė
0
Juokingas
0
Pyksta
0
Liūdna
0
Vau
0