Lietuvos rinktinės treneris apžvelgė ėjikų pasirodymą Europos komandiniame čempionate

Gegužė 19, 2025 - 18:00
 0
Lietuvos rinktinės treneris apžvelgė ėjikų pasirodymą Europos komandiniame čempionate

Sekmadienį Podebraduose (Čekija) vyko Europos sportinio ėjimo komandinis čempionatas, kuriame startavo šeši Lietuvos ėjikai. Du iš jų pagerino asmeninį rekordą, o aukščiausią vietą iš Lietuvos atstovų užėmė Austėja Kavaliauskaitė, kuri finišavo 20-a. Čempionate dalyvavo ėjikai iš 22-ejų Europos šalių, o lietuviai bendroje įskaitoje su dar devyniomis valstybėmis pasidalino 13-ą vietą.

20 km distanciją A. Kavaliauskaitė įveikė per 1 val. 35 min. 53 sek. Šis rezultatas – vos 11 sekundžių lėtesnis už asmeninį rekordą. Tiesa, po varžybų Lietuvos sportinio ėjimo vyr. treneris Viktoras Meškauskas užsiminė apie auklėtinės traumą: „Planavome asmeninį rekordą, bet žiemą nesigavo atidirbti taip, kaip norėjome. Austėja treniruojasi su trauma, todėl reikia kruopščiai derinti treniruotes ir stebėti krūvius. Bandysime kitą mėnesį Alytuje pagerinti asmeninį rezultatą. Sportininkei klubo sąnario vidinių raumenų uždegimas, kuris po didesnio krūvio pasijaučia. Reikia daugiau poilsio ir ne visada pavyksta kokybiškai dirbti. Stovykloje gerai padirbėjome, bet reikia iki galo išgyti.“

Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė neseniai grįžo iš treniruočių stovyklos Kirgizijoje. Čia lengvaatletė su treneriu dirbo tris savaites, o V. Meškauskas teigė, jog tai puiki lokacija ruoštis sezonui: „Kirgizijoje buvo labai gerai, o ištvermės atstovams būtinai reikia kalnų. Sakyčiau, kad kalnai išgelbėjo pasiruošimą. Reikia ten pabūti, nes tai tarsi oficialus ir legalus dopingas. Sąlygos puikios, o šalia treniravosi ir Indijos bei kitų šalių atstovai. Tokiose vietose reikia būti bent tris savaites dėl ilgos kelionės ir aklimatizacijos.“

10 km distanciją Europos čempionate įveikė Liudas Grincevičius (48 min. 42 sek. – 29 vieta) ir asmeninį rekordą pagerinęs Libertas Kulieša (49 min. 17 sek. – 30 vieta). Komandinėje įskaitoje sportininkai užėmė 10-ą vietą.

20 km nuotolio varžybose dalyvavo asmeninį rekordą pagerinęs Lukas Lasevičius (1 val. 34 min. 48 sek. – 31 vieta) ir Tauras Jokūbas Grincevičius (1 val. 35 min. 24 sek. – 33 vieta), o 35 km nuotolyje startavęs Tadas Šuškevičius buvo diskvalifikuotas ir finišo nepasiekė.

„Delegacijos pasirodymą Senojo žemyno čempionate vertinu vidutiniškai. Nesitikėjome daug, nes sudėtis ne stipriausia. Dabar išgyvename pereinamąjį laikotarpį, nes pasitraukė visi patyrę ėjikai ir turime auginti jaunimą.

Lukas pirmą kartą startavo 20 km distancijoje. Kaip suplanuota, taip ir praėjo. Tauras pagal savo lygį pasirodė. Tikėkimės, kad sportininkai toliau sunkiai dirbs ir sportuos. Libertas antrą kartą startavo 10 km nuotolyje ir pasisėmė geros patirties. Jo pagrindinės varžybos šiemet bus olimpinis festivalis, o ten reikės įveikti 5 km. Liudas, deja, susirgo prieš pat startą. Jam planavau daug geresnį rezultatą, bet galiu pasakyti, kad džiugina jo rimtas požiūris į sportą.

Šiemet čempionate buvo labai griežtas teisėjavimas. Visose distancijose teisėjavo be gailesčio. Tadą diskvalifikavo gana anksti, dar 15 ar 16 kilometre. Mūsų komanda pasirodė pagal savo galimybes, bet visada norisi geriau“, – sakė V. Meškauskas.

Apie kartų kaitą sportiniame ėjime užsiminęs treneris pažymėjo, jog piką šioje lengvosios atletikos rungtyje sportininkai pasiekia būdami 30-ies. Be to, šią rungtį Lietuvoje populiarinti padeda varžybos. Pavyzdžiui, birželio 12 dieną Alytuje vyks „World Athletics“ sidabrinio lygio sportinio ėjimo varžybos, kuriose startuos ir tarptautinį pripažinimą turintys ėjikai.

„Ėjimas Lietuvoje vis dar yra ir tikrai galima atsirinkti talentus. Tokios tarptautinės varžybos, kaip vyksta Alytuje, yra savotiška reklama, nes atvažiuoja užsieniečiai, galima pritraukti vaikus. Juk visi visada nori varžytis. Su ėjikais Lietuvoje visokių bangų buvo, nes olimpinėse žaidynėse turėjome ir penkis atstovus, ir nė vieno.

Sakyčiau, kad piką ėjikai pasiekia būdami maždaug 30-ies. Žinoma, gali atsirasti ir 18-mečių ar 20-mečių talentų. Yra tokių pavyzdžių, kai sportininkas jaunimo amžiuje nieko nepasiekia, o suaugusiųjų varžybose laimi medalius ir titulus. Būna ir atvirkščiai, kad jauni blizga, o po to greitai užgesta ir iš sporto pasitraukia. Visgi, šiame sporte pastebimas ilgaamžiškumas“, – pasakojo Lietuvos sportinio ėjimo vyr. treneris.

Europos sportinio ėjimo komandiniame čempionate buvo užfiksuota 11 nacionalinių rekordų, 3 čempionatų rekordai, 1 geriausias sezono rezultatas pasaulyje ir 1 pasaulio rekordas. Italas Massimo Stano 35 km distanciją įveikė per 2 val. 20 min. 43 sek. ir 57 sekundėmis pagerino ankstesnį planetos rekordą.

 

lengvoji.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

The post Lietuvos rinktinės treneris apžvelgė ėjikų pasirodymą Europos komandiniame čempionate appeared first on LLAF.

Kokia jūsų reakcija?

Patinka Patinka 0
Nepatinka Nepatinka 0
Meilė Meilė 0
Juokingas Juokingas 0
Pyksta Pyksta 0
Liūdna Liūdna 0
Vau Vau 0