SKIGO maratone Ignalinoje – ir olimpiečiai, ir slidinėjimo mėgėjai

Lietuvos žiemos sporto centro trasoje vykusiose SKIGO maratono varžybose susirinko beveik 100 dalyvių.

13/02/23  •  319 - peržiūros

Žiemos sportas
Jokūbas  avatar

Maratoną papuošė olimpiečiai: trejose olimpinėse žaidynėse Vankuveryje (2010 m.), Pjongčange (2018 m.) ir Pekine (2022 m.) dalyvavęs 33 metų ignalinietis Modestas Vaičiulis ir Pekino olimpinėse žaidynėse startavusi jauniausia Lietuvos olimpietė iš Utenos rajono Daugailių 17-metė Ieva Dainytė.

Šie slidininkai tapo pagrindinių distancijų laimėtojais: Modestas laisvuoju stiliumi greičiausiai įveikė 45 km distanciją (1 val.52 min. 2,86 sek.), o Ieva – 30 km nuotolį (1.23:59,31).

Vyrų grupėje prizininkais tapo vienas stipriausių Lietuvos triatlonininkų trakiškis Marijus Butrimavičius (1.52:50,02) ir šiemet Europos jaunimo žiemos festivalyje Italijoje dalyvavęs ignalinietis Aironas Puras (1.57:47,87).

Moterų grupėje prizines vietas užėmė Europos jaunimo žiemos festivalyje dalyvavusi uteniškė Emilija Bučytė (1.30:12,72) ir vilnietė Kristina Masevičiūtė (1.30:23,13).

Moterys distancijoje įveikė 4 ratus po 7,5 km, o vyrai – 6 ratus po 7,5 km.

Maratono distancijoje sėkmingai dalyvavo ir garsūs Lietuvos orientavimosi sporto meistrai Svajūnas Ambrazas (2.07:45,71) ir Ramunė Arlauskienė (1.32:27,60), kurie tapo nugalėtojais savo amžiaus grupėse (50-59 m.).

Varžybose 40-49 metų slidininkų grupėje dalyvavo ir pagrindinis šventės organizatorius, specializuotos slidinėjimo parduotuvės SKIGO.LT vadovas Marijus Rindzevičius.

Tačiau jo pagrindinis tikslas buvo ne pasivaržyti maratono trasoje, o filmuoti renginį.

Įveikęs 4 ratus iš 6, jis pasitraukė iš distancijos ir nuskubėjo į nugalėtojų apdovanojimą.

Renginio dalyviai džiaugėsi puikiu oru. Be to, vieni dėkojo organizatoriui M.Rindzevičiui už suteiktą galimybę pasivaržyti, kiti kalbėjo, kad norėtų tokius renginius matyti dažniau ir ne tik Ignalinoje.

„Varžybų dalyviai ypač pasigedo, kad gerų slidinėjimo trasų, kur būtų galima parungtyniauti, neturi Vilnius. Tai bene vienintelė Europos sotinė, neturinti slidinėjimo trasų. Nemažai jų įsirengė mūsų kaimynai latviai ir estai, bet slidinėjimo trasomis negalime pasigirti.

Vilniaus savivaldybė mūsų negirdi, kad yra toks didelis poreikis slidinėti, nesirūpina žmonių sveikatinimu žiemą.

Jeigu Vilniuje būtų bent viena gera slidinėjimo trasa, tai dalis žmonių žiemą judėtų, o ne sėdėtų namie prie televizoriaus“, – įsitikinęs M. Rindzevičius.

Vasario 16 d. Ignalinoje vyks „Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynių slidinėjimo varžybos.