Rūta Meilutytė – geriausia 2022 metų Europos plaukikė

Europos plaukimo federacija (LEN) ketvirtadienį paskelbė 2022 LEN apdovanojimų nugalėtojus.

17/02/23  •  484 - peržiūros

Vandens sportas
Jokūbas  avatar

Geriausia praėjusių metų Europos plaukike pripažinta 25-erių kaunietė Rūta Meilutytė.

R. Meilutytė pernai tapo Europos ir pasaulio čempione, plaukdama 50 m krūtine. Budapešte ir Romoje ji taip pat iškovojo bronzos medalius 100 m plaukimo krūtine rungtyje, o metus lietuvė užbaigė pagerindama pasaulio rekordą ir triumfuodama pasaulio čempionate trumpajame baseine Melburne.

Kartu su R. Meilutyte į šią nominaciją taip pat pretendavo italė Benedetta Pilato, švedė Sarah Sjöström bei olandė Marrit Steenbergen.

Geriausiu Europos plaukiku vyru šiuose apdovanojimuose tapo rumunas David Popovici.

Visi nominantai buvo atrinkti pagal jų pasiekimus 2022 m. sezone LEN ir„World Aquatics“ (buvusi FINA) varžybose.

Apdovanojimų laureatus nulėmė visuomenės (30 proc.) ir LEN narių bei techninio komiteto (70 proc.) balsai.

Priminsime, kad R. Meilutytė praėjusiais metais taip pat tapo ir Lietuvos metų sportininke.

Daugiau informacijos: ltuswimming.com