„Rytas-MRU“ ir „Kuršasta“ sutriuškino varžovus – B diviziono apžvalga

Balandžio 2 dieną Nostra.lt-RKL B diviziono atkrintamųjų etape 4 komandos susitiko dvejose rungtynėse.

03/04/23  •  334 - peržiūros

Komandinis sportas
Žymantas  avatar

s sus Abu susitikimai baigėsi didžiuliu skirtumu – „Rytas-MRU“ ketvirtfinalį pradėjo triuškinama pergale prieš „Saulę-ŠSG“, o „Kuršasta“ nepaliko jokių šansų „Milastai“ ir laimėjo aštuntfinalio seriją.

„Rytas-MRU“ užtikrintai pradėjo ketvirtfinalį

Vilniaus „Rytas-MRU“ namuose rezultatu 95:50 (21:14, 23:12, 23:13, 28:11) palaužė Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ komandą ir serijoje 1-0 išsiveržė į priekį. Šiauliečiams sunkiai sekėsi realizuoti metimus iš žaidimo: jie pataikė vos 28% (19/66) metimų, o vilniečiai įmetė net 40 metimų iš 74 (54%).

„Rytas-MRU“ įsivažiavo ne iš karto – pirmajame kėlinyje komandos prilygo viena kitai, ir nė viena neįgijo didelio pranašumo. Antrojo ketvirčio viduryje vilniečių sužaista atkarpa 16:1 leido jiems susikrauti beveik 20 taškų persvarą (41:23).

Po ilgosios pertraukos „Saulė-ŠSG“ ekipa kiek pristabdė priešininkus, tačiau šie trečiąjį kėlinį baigė su 10 taškų didesniu pranašumu (67:39). Paskutiniajame ketvirtyje „Rytas-MRU“ tempo nemažino ir rungtynes baigė su beveik dvigubai daugiau taškų nei varžovai.

Dvigubą dublį „Rytas-MRU“ ekipoje surinko Gediminas Alisas, kuris per 21 minutę pelnė 17 taškų (8/10 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei surinko 29 naudingumo balus.

Rezultatyviausias šiauliečių gretose buvo Danas Zakarauskas, per 24 minutes pelnęs 10 taškų (5/11 dvit., 0/3 trit.), atkovojęs 7 kamuolius, išprovokavęs vieną varžovo pražangą bei surinkęs 3 naudingumo balus.

Paskutinis ketvirtfinalio dalyvis – „Kuršasta“

Savų žiūrovų akivaizdoje Skuodo KKSC-„Kuršasta“ 95:58 (20:11, 19:11, 27:22, 29:14) įveikė Birštono „Milastos“ ekipą ir serijoje šventė pergalę rezultatu 2-1. Skuodiškių ketvirtfinalyje laukia rimtas bei gerai žinomas varžovas – KK „Kupiškis“.

Visą rungtynių laiką pirmavusi „Kuršasta“ stabiliai krovėsi persvarą – pirmojo kėlinio gale ji siekė 9 taškus (20:11), o antrojo – 17 taškų (39:22). Antrojoje rungtynių pusėje aikštelės šeimininkai „Milastai“ nepaliko šansų ir rungtynes baigė su beveik 40 taškų pranašumu.

Nors „Kuršasta“ ir „Milasta“ metė po beveik vienodą skaičių metimų iš žaidimo (atitinkamai 65 ir 62 metimus), skuodiškiai jų pataikė dvigubai daugiau – 31, kol priešininkai tepataikė 15. Birštono krepšininkams itin prastai sekėsi mesti tritaškius – taiklus buvo vos vienas iš 23 tolimų metimų.

„Kuršastos“ ekipą į priekį vedė savo šio sezono rezultatyvumo rekordą pagerinęs Julius Kryževičius. Žaidėjas per 19 minučių pelnė 21 tašką (1/4 dvit., 5/7 trit., 4/5 baud), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Naudingiausias „Milastos“ gretose buvo Mantas Klezys, per 13 minučių pelnęs 10 taškų (0/4 dvit., 10/18 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, išprovokavęs net 9 varžovų pražangas ir užsidirbęs 15 naudingumo balų.