Pirmąją Lietuvos Dinaminės lengvosios atletikos taurę iškovojo Vilnius

Šeštadienį šalyje pirmą kartą įvyko Dinaminės lengvosios atletikos (DNA) varžybos.

20/03/23  •  177 - peržiūros

Lengvoji atletika
Jokūbas  avatar

Vilniaus lengvosios atletikos manieže varžėsi jaunių ir jaunimo jungtinės komandos iš keturių skirtingų miestų. Pirmąją vietą laimėjo sostinės lengvaatlečiai, kurie aplenkė antroje vietoje likusius kauniečius bei trečiąją vietą iškovojusius sportininkus iš Šiaulių. Ketvirtą vietą užėmė Klaipėdos komanda.

Varžybų eiga ir rungčių rezultatai

Vos 2 valandas trukusiose varžybose lengvaatlečiai varžėsi 11-oje rungčių, o visos jos vyko skirtingu metu. Jaunieji sportininkai kiekvienoje rungtyje rinko taškus į komandos sąskaitą, o pagal tai buvo sudaroma finalinės, persekiojimo estafetės, rungties starto rikiuotė.

Nuo varžybų starto persvarą tolygiai krovėsi vilniečiai, kurie laimėjo keturias rungtis iš 10. 4×400 m mišrioje estafetėje įtikinamai nugalėjo sprinteriai iš sostinės – Gintarė BlažytėMikita BuzukUgnius MačionisMonika Eglinskas, kurie distanciją įveikė per 3 min. 41,09 sek.

Rutulio stūmimo, šuolio į tolį bei šuolio į aukštį rungtyse dalyviai varžėsi „dvikovose“, kurių baigtis lėmė taškų paskirstymą komandoms. Vaikinų rutulio stūmimo rungtį laimėjo Klaipėdos atstovas Ugnius Razutis, kuris rutulį nustūmė 14,63 m. Merginų šuolio į tolį „dvikovas“ laimėjo ir 4 taškus komandai iškovojo Gabija Mockutė, kurios geriausias bandymas buvo 5.54 m. Vaikinų šuolio į aukštį „dvikovose“ triumfavo Kasparas Gustas (Kaunas), kuris vienintelis įveikė 1.80 m aukštį.

800 m merginų bėgime nugalėjo Upė Jurkšaitytė (Vilnius), kuri distanciją įveikė per 2 min. 21,62 sek. 2x2x200 m mišrioje estafetėje greičiausi buvo kauniečiai – Edvardas Aukštuolis ir Augustė Karosaitė (1 min. 49,26 sek.). 60 m sprintą laimėjo vilnietis Adas Dambrauskas (6,97 sek.), o tarp merginų pirma buvo Ema Rupšytė (Šiauliai) – 7,58 sek. 60 m barjeriniuose bėgimuose greičiausi buvo Gediminas Kulpavičius (Vilnius) – 8,44 sek. bei Gerda Kirkytė (Šiauliai) – 9,01 sek.

Galutinės varžybų vietos sprendėsi mišrioje persekiojimo estafetėje (600–400–200–800 m), kurią pirmi pradėjo ir baigė vilniečiai – Einaras BorisenkoViltė BubinaitėMartynas Žilėnas ir Ana Borunova (5 min. 06,24 sek.). Antra, po 5 sekundžių, startavo Kauno komanda, kuri galiausiai atsiliko 18 sekundžių. Po 9 sekundžių nuo Vilniaus sportininkų startavo Šiaulių komanda, kuri nuo lyderių atsiliko 31 sek. Paskutiniai, 14 sekundžių vėliau už vilniečius, pradėję klaipėdiečiai liko ketvirti.

Daugiau informacijos: lengvoji.lt