LPF komandinėje taurėje – rekordiniai plaukimai ir panevėžiečių pergalė

Emilė  avatar
Emilė
LSC Sporto komplekse „Druskininkai“ šeštadienį baigėsi tradicinės Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) komandinės taurės varžybos, kuriose dalyvavo per 200 plaukikų iš visos Lietuvos.

Dvi dienas trukusiame renginyje 13 šalies plaukimo klubų ir sporto mokyklų 25 m ilgio baseine varžėsi dėl stipriausios Lietuvos plaukimo komandos titulo.

Geriausiai pasirodyti pavyko Panevėžio „Žemynos“ komandai. LPF taurę iškovoję panevėžiečiai per abi varžybų dienas iš viso surinko 220 taškų ir po atkaklios kovos aplenkė antrą vietą užėmusius Sostinės sporto centro plaukikus, uždirbusius 212 taškų.

Trečioji vieta atiteko praėjusių metų čempionei – Kauno plaukimo mokyklos komandai (200 taškų).

Geriausiais LPF taurės plaukikais tapo keturis aukso medalius asmeninėse rungtyse iškovojusi Kotryna Teterevkova (Sostinės sporto centras) ir su trimis aukso medaliais varžybas baigęs Daniil Pancerevas (Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras).

Druskininkuose netrūko rekordinius tempus demonstruojančių plaukikų. Paskutinę varžybų dieną mišrios komandinės estafetės 4 po 50 m laisvuoju stiliumi finale pasižymėjo Sostinės sporto centro ir Panevėžio „Žemynos“ komandos.

Puikiai šios varžybos klostėsi Panevėžio „Žemynos“ auklėtiniui Kristupui Trepočkai ir Kauno sporto mokyklos „Startas“ plaukikui Tajui Juškai. Abu sportininkai Druskininkuose gerino savo bendraamžių rekordus.

Penktadienį Kristupas Trepočka nugalėjo vyrų 100 m plaukimo peteliške atrankoje ir užfiksavo naują Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordą (53,73 sek.). Ankstesnis pasiekimas priklausė klaipėdiečiui Daniil Pancerevui (53,87 sek.).

Finale Kristupas Trepočka iškovojo auksą (54,31 sek.), o septintą vietą jame užėmęs Tajus Juška (56,67 sek.) pagerino Lietuvos vaikinų iki 15 metų rekordą, kuris anksčiau priklausė Daniil Pancerevui (56,88 sek.).

Šeštadienio rytą po 50 m plaukimo peteliške rungties atrankos vyko perplaukimas, nes du Kauno sporto mokyklos „Startas“ atstovai Tajus Juška ir Emilis Atkočiūnas užfiksavo identišką rezultatą (25,44 sek.) ir pretendavo į paskutinę vietą finale.

Perplaukime sėkmingiau finišavo Tajus Juška. Jis nuotolį įveikė greičiau nei atrankoje – per 25,02 sek. ir sėkmingai atnaujino sau priklausiusį šalies vaikinų iki 15 metų rekordą (25,20 sek.).