Aivaras Mikutis UCI treko Tautų taurės antrajame etape – 13-as

Jokūbas  avatar   
Jokūbas
Egipto sostinėje Kaire vykstančio Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Tautų taurės varžybų antrojo etapo omniume (daugiakovėje, 40 dalyvių) Aivaras Mikutis užėmė 13-ą vietą. ....

Nugalėjo 2014 metų pasaulio čempionas prancūzas Thomas Boudatas, surinkęs 139 taškus. Antrą vietą užėmė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas, dukart Europos čempionas italas Elia Vivianis (119 tšk.), o trečią – 2010 metų Europos čempionas ir 2016 metų pasaulio vicečempionas vokietis Rogeris Kluge (117 tšk.). 

A. Mikutis į finalą, kuriame kovojo 24 dviratininkai, pateko po kvalifikacijos varžybų (60 ratų, 15 km grupinės lenktynės dėl taškų su 6 tarpiniais finišais). Aivaras antroje kvalifikacijos grupėje buvo 11-as (2 tšk.). Į finalą iš dviejų grupių pateko po 12 dviratininkų. 

A. Mikutis, kurį treniruoja Dmitrijus Leopoldas, skrečo rungtyje užėmė 19-ą, o tempo lenktynėse ir eliminavime – 16-as vietas. Po dviejų rungčių lietuvis buvo 20-as, o po trijų – 18-as. Paskutinėje rungtyje – 100 ratų, 25 km grupinėse lenktynėse dėl taškų su 10 tarpinių finišų Aivaras pelnė 20 taškų (8 vieta) ir bendrojoje įskaitoje šoktelėjo į 13-ą poziciją. Lietuvos dviratininkas, likus 69 ratams, atakavo ir po 8 ratų pagrindinę grupę aplenkė ratu. 

Vyrų keirino rungtyje (55 dalyviai) 27 metų Vasilijus Lendelis pasidalijo 19-ą, o 25 metų Justas Beniušis – 27-ą vietas. 

Nugalėjo japonas Shinji Nakano. Antrą vietą užėmė Malaizijos atstovas Muhammadas Sahromas, o trečią – kitas japonas Kaiya Ota. Beje, į A ir B finalus pateko tik trys Europos dviratininkai. 

Pirmojo etapo aštuntajame važiavime J. Beniušis buvo antras (nusileido vėliau pagrindiniame finale ketvirtam finišavusiam japonui Kohei Terasaki), o devintajame važiavime V. Lendel finišavo trečias (pralaimėjo britui Jackui Carlinui ir italui Matteo Bianchi). Pirmojo etapo paguodos varžybų penktajame važiavime Vasilijus liko antras (nugalėjo Naujosios Zelandijos dviratininkas Callumas Saundersas), o Justas septintajame važiavime buvo trečias (nusileido Taivano atstovui Shih Feng Kang ir kolumbiečiui Santiago Ramirezui). 

Moterų sprinto lenktynėse (40 dalyvių) Miglė Lendel užėmė 21-ą vietą. 

Nugalėjo britė Emma Finucane. Antra buvo Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja kita britė Sophie Capewell, o trečia – 2020 ir 2021 metų pasaulio čempionė vokietė Emma Hinze. 

27 metų M. Lendel kvalifikacijoje buvo 19-a. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 11,101 sek. Geriausiai pasirodė italė Miriam Vece – 10,687 sek. 

Miglė šešioliktfinalyje pralaimėjo Europos komandų sprinto čempionei 22 metų vokietei Alessai-Catrionai Propster (14-a kvalifikacijoje).

Penktadienį 9.30 val. prasidėsiančioje sprinto lenktynių kvalifikacijoje (54 dalyviai) startuos V. Lendelis ir J. Beniušis. 10.44 val. moterų omniumo kvalifikacijoje (34 dalyvės) dalyvaus Olivija Baleišytė, o 13.30 val. prasidėsiančiame moterų keirino rungties pirmajame etape Lietuvai atstovaus M. Lendel. 

UCI treko Tautų taurės varžybose kovojama dėl olimpinės atrankos taškų. 

Daugiau informacijos: ldsf.lt

Komentarų nėra