Aivaras Mikutis UCI treko Tautų taurės antrajame etape – 13-as

Egipto sostinėje Kaire vykstančio Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) treko Tautų taurės varžybų antrojo etapo omniume (daugiakovėje, 40 dalyvių) Aivaras Mikutis užėmė 13-ą vietą. ....

17/03/23  •  318 - peržiūros

Dviračiai
Jokūbas  avatar

Nugalėjo 2014 metų pasaulio čempionas prancūzas Thomas Boudatas, surinkęs 139 taškus. Antrą vietą užėmė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas, dukart Europos čempionas italas Elia Vivianis (119 tšk.), o trečią – 2010 metų Europos čempionas ir 2016 metų pasaulio vicečempionas vokietis Rogeris Kluge (117 tšk.).

A. Mikutis į finalą, kuriame kovojo 24 dviratininkai, pateko po kvalifikacijos varžybų (60 ratų, 15 km grupinės lenktynės dėl taškų su 6 tarpiniais finišais). Aivaras antroje kvalifikacijos grupėje buvo 11-as (2 tšk.). Į finalą iš dviejų grupių pateko po 12 dviratininkų.

A. Mikutis, kurį treniruoja Dmitrijus Leopoldas, skrečo rungtyje užėmė 19-ą, o tempo lenktynėse ir eliminavime – 16-as vietas. Po dviejų rungčių lietuvis buvo 20-as, o po trijų – 18-as. Paskutinėje rungtyje – 100 ratų, 25 km grupinėse lenktynėse dėl taškų su 10 tarpinių finišų Aivaras pelnė 20 taškų (8 vieta) ir bendrojoje įskaitoje šoktelėjo į 13-ą poziciją. Lietuvos dviratininkas, likus 69 ratams, atakavo ir po 8 ratų pagrindinę grupę aplenkė ratu.

Vyrų keirino rungtyje (55 dalyviai) 27 metų Vasilijus Lendelis pasidalijo 19-ą, o 25 metų Justas Beniušis – 27-ą vietas.

Nugalėjo japonas Shinji Nakano. Antrą vietą užėmė Malaizijos atstovas Muhammadas Sahromas, o trečią – kitas japonas Kaiya Ota. Beje, į A ir B finalus pateko tik trys Europos dviratininkai.

Pirmojo etapo aštuntajame važiavime J. Beniušis buvo antras (nusileido vėliau pagrindiniame finale ketvirtam finišavusiam japonui Kohei Terasaki), o devintajame važiavime V. Lendel finišavo trečias (pralaimėjo britui Jackui Carlinui ir italui Matteo Bianchi). Pirmojo etapo paguodos varžybų penktajame važiavime Vasilijus liko antras (nugalėjo Naujosios Zelandijos dviratininkas Callumas Saundersas), o Justas septintajame važiavime buvo trečias (nusileido Taivano atstovui Shih Feng Kang ir kolumbiečiui Santiago Ramirezui).

Moterų sprinto lenktynėse (40 dalyvių) Miglė Lendel užėmė 21-ą vietą.

Nugalėjo britė Emma Finucane. Antra buvo Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja kita britė Sophie Capewell, o trečia – 2020 ir 2021 metų pasaulio čempionė vokietė Emma Hinze.

27 metų M. Lendel kvalifikacijoje buvo 19-a. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 11,101 sek. Geriausiai pasirodė italė Miriam Vece – 10,687 sek.

Miglė šešioliktfinalyje pralaimėjo Europos komandų sprinto čempionei 22 metų vokietei Alessai-Catrionai Propster (14-a kvalifikacijoje).

Penktadienį 9.30 val. prasidėsiančioje sprinto lenktynių kvalifikacijoje (54 dalyviai) startuos V. Lendelis ir J. Beniušis. 10.44 val. moterų omniumo kvalifikacijoje (34 dalyvės) dalyvaus Olivija Baleišytė, o 13.30 val. prasidėsiančiame moterų keirino rungties pirmajame etape Lietuvai atstovaus M. Lendel.

UCI treko Tautų taurės varžybose kovojama dėl olimpinės atrankos taškų.

Daugiau informacijos: ldsf.lt